Pierwszoklasiści z „Dwójki” zakończyli pierwszy rok nauki i pracy zasłużoną nagrodą.  W poniedziałek 10 czerwca 2019r. pojechali na wycieczkę do JURAPARKU do Solca Kujawskiego. Podczas pokonywania ścieżki dydaktycznej wzbogacili swoją wiedzę na temat życia dinozaurów, ale także zaprezentowali znane im już ciekawostki z  życia tych przedstawicieli świata zwierząt.

Podczas warsztatów plastyczno – technicznych ujawnili swoje talenty malarskie. 

W świat silniejszych wrażeń i emocji przenieśli się podczas seansu kinowego w 5D.

Swoją zwinność, zręczność i sprawność pokazali podczas zabawy na placu zabaw, a odwagę „podróżując” kolejką i statkiem pirackim.

Pierwszoklasiści mogą być z siebie dumni, gdyż właściwie i kulturalnie zachowali się spożywając posiłek, a zasady bezpieczeństwa zaprezentowali podczas pobytu w JURAPARKU oraz w trakcie podróży.  Udowodnili, że pierwszy rok nauki wyposażył ich w wiedzę, umiejętności i znajomość  zasad bezpieczeństwa.

więcej

Szczęśliwi, uśmiechnięci, pełni wrażeń i emocji wrócili do domu.

                                                         Wychowawczynie klas pierwszych

Remigiusz Grzybowski, uczeń klasy VIII c naszej szkoły, wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego organizowanym przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego. Remigiusz przeszedł wszystkie etapy, osiągając wymagane wyniki i uzyskał tytuł finalisty W roku szkolny 2018/2019 uczeń otrzymał stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

                W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – III  brali udział w różnorodnych konkursach warcabowych. Osiągnęli następujące sukcesy:

Michalina Makowiecka kl.Ia

III miejsce w Mistrzostwach Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych

II miejsce w Warcabowych Mistrzostwach Szkół Gminy Szubin

Artur Dubiel kl. Ic

I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Warcabach Klasycznych w Grze Aktywnej

III miejsce Turniej Warcabowy LATO

Michelle Wyrzykowska kl.Ic

I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Warcabach Klasycznych

I miejsce w Mistrzostwach Szkół Gminy Szubin

I miejsce- turniej warcabowy Szubiński Dom Kultury

III miejsce- turniej „Powstanie Wielkopolskie- Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego DANUTA”

II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych

Wyróżnienie w Mistrzostwach Szubina w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych

Sandra Kapczyńska kl.IIa

I miejsce-Turniej Warcabowy Cztery Pory Roku JESIEŃ

II miejsce-Turniej Warcabowy Cztery Pory Roku ZIMA

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Harmonogram przyjazdów i odjazdów autobusu szkolnego

w dniu 18.06.2019r. (wtorek)

Przyjazdy:

I. 

7.10– Pińsko

7.15–  Ameryczka I

7.20–  Szaradowo                           klasy I-III  SP, oddział „0”,

7.25–  Zalesie          

7.30–  Ameryczka II

7.35–  Wolwark

 II.

8.10- Ameryczka I

8.15–  Szaradowo         

8.20– Zalesie                                klasy IV-VIII SP i Gimnazjum

8.25– Ameryczka II                                                                                            

8.20– Pińsko

8.25– Wolwark       

Odjazd:

     12.00- Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

     13.45- oddział „0”,

Harmonogram przyjazdów i odjazdów autobusu szkolnego 19.06.2019r.       

Zakończenie roku szkolnego

I Przyjazd:

7.15–  Pińsko

7.20–  Ameryczka I

7.25–  Szaradowo                              klasy I-III Szkoła Podstawowa  

7.30–  Zalesie

7.35 – Ameryczka II

7.40– Wolwark

II Przyjazd:

8.50–  Ameryczka I

8.55–  Szaradowo

9.00 – Zalesie                                         klasy VII-VIII SP i III Gimnazjum

9.05 – Ameryczka II

9.10 –  Pińsko

9.15 -Wolwark

III Przyjazd:

11.10– Ameryczka I

11.15-Szaradowo                            klasy IV-VI Szkoła Podstawowa

11.20– Zalesie

11.25– Ameryczka II

11.30 – Pińsko

11.35 – Wolwark

Odjazdy:

I – 9.15 klasy I-III SP

II – 11.45             klasy VII – VIII i III GIM

III – 13.15            klasy IV – VI SP

18.06.2019r. – godz. 17.00  -zakończenie roku szkolnego

dla oddziałów przedszkolnych .

 

18.06.2019r.  – apele wychowawcze i Msza święta

Kl.I-III SP 

godz.8.45 – zbiórka na placu apelowym SP nr 2 w Szubinie,

godz. 9.00 – msza św. w Kościele św. A.Boboli w Szubinie

godz. 10.15 – apel wychowawczy

Kl. IV – VIII SP i III G

 godz. 9.00 – apel wychowawczy

godz. 10.30 – msza św. w Kościele św. A.Boboli w Szubinie

19.06.2019r. –  zakończenie roku szkolnego

Kl. I-III SP – godz. 8.00-9.00

Kl. VII – VIII SP i III G – godz. 9.30-11.30

Kl.IV – VI SP – godz. 12.00-13.00

6 czerwca 2019 roku podsumowaliśmy całoroczny konkurs matematyczny dla klas II pod nazwą „Aby zostać Mistrzem, trzeba ćwiczyć”.  Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie umiejętności poszukiwania różnych, nietypowych rozwiązań, kształtowanie giętkości i oryginalności myślenia oraz uważnego analizowania treści zadań o podwyższonym stopniu trudności. Uczestnicy konkursu przez 7 miesięcy rozwiązywali zestawy składające się z 3. zadań tekstowych. Mistrzem Matematyki mógł zostać każdy uczeń, który zdobył co najmniej 80% wszystkich możliwych do zdobycia punktów. 

więcej

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS II

„Aby zostać Mistrzem, trzeba ćwiczyć”

I MIEJSCE

Maja Kłosowska  kl. 2a

Anna Kulig  kl. 2c

II MIEJSCE

Sandra Kapczyńska  kl. 2a

Wojtek Kowalski  kl. 2c

III MIEJSCE

Damian Dudek  kl. 2a

Joachim Kasperek kl. 2b

WYRÓŻNIENIE

Adam Berka kl. 2b

Organizator:

Sylwia Kral

   Z okazji 20. rocznicy wizyty Papieża Jana Pawła II w Bydgoszczy, Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej i Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zorganizowali konkurs plastyczny pt. „Męczennicy XX wieku z obecnych terenów Diecezji Bydgoskiej Świadkami wiary”. Temat konkursu nawiązywał do homilii Ojca św. wygłoszonej na lotnisku, w której nawiązał do męczeństwa, jakim została naznaczona Bydgoszcz.

   Zostało wysłanych 10 prac naszych uczniów z klas 4-6.  Do prac wykonanych na papierze w dowolnej technice plastycznej (z wyjątkiem grafiki komputerowe) musiał być dołączony krótki opis przedstawionej treści.  

  Gala rozstrzygnięcia konkursu odbyła się 13 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy. Wśród 80 prac, które zostały nadesłane, jury wyróżniło pracę naszej uczennicy z klasy Vc –  Oliwii Szyperskiej.  Gratulujemy!

Anna Pokorzyńska

   

  

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Szubina w Warcabach Stupolowych. Szczegółowa lista medalistów w poszczególnych grupach przedstawia się następująco: Turniej A – juniorzy – I miejsce Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz / SP 28 Bydgoszcz), II miejsce Katarzyna Wargulec (SP 2 Szubin / SzDK Szubin), III miejsce Sebastian Król (SP Rynarzewo / SzDK Szubin), turniej B – juniorzy – I miejsce Sandra Ufnal (SP 1 Szubin / SzDK Szubin), II miejsce Martyna Majda (SP 1 Szubin), III miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin), turniej A – kategoria seniorów – I miejsce Piotr Szybowicz (SzDK Szubin), II miejsce Dariusz Wargulec (SzDK Szubin). W turnieju A po raz pierwszy zagrali najmłodsi zawodnicy: Kamil Białecki (SP 1 Szubin), Michelle Wyrzykowska (SP 2 Szubin) i Alan Ufnal (SP 1 Szubin / SzDK Szubin). Championat miasta prowadzili: Anita Pietrzak, Dariusz Wargulec i Piotr Szybowicz.
 
Piotr Szybowicz

Podsumowanie akcji zbiórki surowców wtórnych  w roku szkolnym 2018/2019 w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III

 

Makulatura: Nakrętki:
Wyniki klas/grup:

I miejsce- klasa IIb

II miejsce- klasa Ib

III miejsce- Motylki

Nagrody indywidualne (powyżej 300 kg):

1.Jakub Grochala 650 kg, kl.IIb – tytuł PRZYJACIEL PRZYRODY

2.Karina Janik 469 kg, kl.IIIa

3.Kinga Socha 429 kg, Motylki

4.Karolina Czyż 388 kg, kl.IIb

5.Tomasz Czyż 306 kg, kl.Ib

 

Wyniki klas/grup:

I miejsce- Motylki

II miejsce- klasa IIb

III miejsce- klasa Ia

Nagrody indywidualne (powyżej 30 kg):

1.Amelia Szyperska 50,3 kg, Motylki -tytułPRZYJACIEL PRZYRODY

2. Mikołaj Szpotański 42,75 kg, kl. IIIa

3. Zofia Kardzis 40 kg, Biedronki

4. Jakub Wolszlegier 39,87 kg, kl.Ia

5. Olga Nowastowska 36,75 kg, kl.IIc

Najwięcej surowców wtórnych w poszczególnych klasach/grupach zgromadzili:

Klasy/grupy Makulatura Nakrętki
Żabki Maciej Janiszewski 16,71 kg
Motylki Kinga Socha 429 kg Amelia Szyperska50,3 kg
Biedronki Zofia Kardzis 40 kg
Ia Agata Zielke 200kg Jakub Wolszlegier 39,87 kg
Ib Tomasz Czyż 306 kg Tomasz Czyż 23 kg
Ic Oliwier Mokosa 165,8 kg Marcel Berka17,95 kg
IIa Agata Bembnista 145 kg Konstanty Meckien25,6 kg
IIb Jakub Grochala 650 kg Karolina Czyż 23 kg
IIc Antoni Masiakowski 102,3 kg Olga Nowastowska 36,75 kg
IIIa Karina Janik 469 kg Mikołaj Szpotański 42,75 kg

 

Wyniki wszystkich klas/grup:

Klasy/grupy Makulatura klasa/grupa łącznie Nakrętki klasa/grupa łącznie
Żabki 23,91 kg
Motylki 703,9 kg– III miejsce 143,9 kg– I miejsce
Biedronki 45 kg
Ia 456,36 kg 132,56 kg– III miejsce
Ib 1026,5 kg– II miejsce 125,55 kg
Ic 526,42 kg 85,81 kg
IIa 532,9 kg 95,685 kg
IIb 1302 kg– I miejsce 133,98 kg– II miejsce
IIc 282,8 kg 107, 985 kg
IIIa 664,95 kg 97,115 kg

 (Przyjęto, że 400 sztuk nakrętek = 1 kg.)

 

Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw proekologicznych. Niezwykle ważne jest, aby już od najmłodszych lat były angażowane we wspólne przedsięwzięcia związane z selektywną zbiórką odpadów. Pamiętajmy, że przyszłość naszej planety zależy od nas. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

 

Podsumowanie – Grażyna Witkowska  

 

UWAGA

W związku z wysokimi temperaturami, powyżej 30°C nastąpi zmiana organizacji pracy szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych

Środa 12.06.2019r., Czwartek 13.06.2019, Piątek 14.06.2019r.

    0. 7.20 – 7.50

P1 7.50 – 8.00

  1. 8.00 – 8.30

P2 8.30 – 8.40

  1. 8.40 – 9.10

P3 9.10 – 9.20

  1. 9.20 – 9.50

P4 9.50 – 10.00

  1. 10.00 – 10.30

P5 10.30 – 10.40

  1. 10.40 – 11.10

P6 11.10 – 11.30 – obiad dla kl. I – V

  1. 11.30 – 12.00

P7 12.00 – 12.20 – obiad dla kl. VI – VIII i III gim.

  1. 12.20 – 12.50

P8 12.50 – 13.00

  1. 13.00 – 13.30

P9 13.30 – 13.35

 

W tych dniach świetlica pracuje zgodnie z obowiązującym planem pracy świetlicy 6.45 – 16.30.