W dniach 6-7grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły włączyli się w XVII ogólnopolską  bożonarodzeniową akcję zbiórki żywności CARITAS pod hasłem „Tak. Pomagam”. Zbiórka została przeprowadzona na terenie sklepów: Biedronka, Mila, Lewiatan i Netto w Szubinie.

Głównym celem akcji jest zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, zwłaszcza tych o długim terminie przydatności. Paczki żywnościowe zostaną przekazane najbardziej potrzebującym podopiecznym Parafialnych Zespołów Caritas.

Dzięki życzliwości i hojności mieszkańców naszego miasta udało się nam zebrać 500 kg różnych artykułów spożywczych.

więcej

  Wszystkim uczniom z klasy VII b i VIII a zaangażowanym w zbiórkę – należą się słowa uznania, za okazane serce i poświęcony czas serdecznie dziękujemy! Właśnie dzięki takim postawom możemy w sposób chrześcijański przeżywać czas oczekiwania na Boże Narodzenie, jakim jest adwent .

  Justyna Tabor