1 października 2019 roku uczniowie klasy III c pojechali na wycieczkę do Godzimierza. Dzieci zostały tam zaproszone na obchody Święta Pieczonego Ziemniaka. Inicjatorami spotkania byli Pani Daria i Pan Tomek, rodzice uczennicy z klasy III c.

     Po powitaniu uczniowie udali się do ogródka, gdzie rozpoznawali i nazywali warzywa. Później przywitali gościa, którym był leśniczy. Pan Przemysław zaprosił dzieci na wycieczkę do lasu. Podczas spaceru uczniowie odkrywali tajemnice roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Pan leśniczy niezwykle ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Zwrócił uwagę na potrzebę dbania o czystość lasu i chronienia go przed pożarami. Dzieci porównywały korę zdrowych drzew i tych, które doświadczyły pożaru. Dowiedziały się, dlaczego leśnicy wycinają drzewa, po co zwierzęta ,,kąpią się”w piasku oraz dlaczego szyszki mogą być bardzo niebezpieczne podczas pożaru. Wspólna wyprawa do lasu zakończyła się wielkim grzybobraniem.

     Po powrocie ze spaceru, w oczekiwaniu na poczęstunek, dzieci uczestniczyły w zabawnych konkurencjach sportowych, z ziemniakiem w roli głównej. Było bardzo wesoło. Później uczniowie zjedli pyszne kiełbaski z grilla i pieczone kartofelki. Nie zabrakło też słodkości. Po posiłku odbył się quiz, w którym dzieci wykazały się znakomitą wiedzą o ziemniakach.

     Pod koniec wycieczki uczniowie odwiedzili gospodarza. Pan Zdzisław pokazał dzieciom pole oraz konie, które hoduje. Klacze, Berta i Betti wzbudziły ogromny zachwyt uczestników wycieczki, podobnie jak psy i koty, które zamieszkują gospodarstwo.

     Jesienne Święto Pieczonego Ziemniaka było bardzo udane. Uczniowie wraz z opiekunami podziękowali wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej wspaniałej wycieczki.

więcej

Karina Kuźniak – Garstecka