21 marca 2019 r. w naszej szkole witaliśmy wiosnę. Dzieci były kolorowo ubrane i radośnie uśmiechały się do siebie, bo z utęsknieniem czekały na ciepłe, wiosenne dni. Był to radosny dzień.                  

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa ubiera się dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Tego dnia w naszej szkole uczniowie i nauczyciele założyli dwie różne skarpetki. Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Nasi uczniowie wspólnie ozdobili szkołę własnoręcznie wykonanymi kolorowymi skarpetkami z papieru. Zwieńczeniem akcji było spotkanie z terapeutami oraz uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie, którzy wytłumaczyli zebranym, na czym polega ich praca w Warsztacie i zaprezentowali swoje prace. Na koniec wspólnie z przedszkolakami z grupy „Biedronki” wykonali wielkanocną pisankę oraz zaśpiewali piosenki.

więcej

                                                                                                                    Organizatorzy:

Karolina Dawidowicz

Sylwia Krajewska

Katarzyna Sztuba

Magdalena Ciszewska

Monika Wronka – Gołatka

Stanisław Adamczyk