21 marca wszyscy uczniowie z oddziałów przedszkolnych i klas I-III zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie spędzić czas na zabawie i uczcić nadejście wiosny.

Na początku poznali starosłowiański zwyczaj topienia marzanny w rzece lub palenia jej na polu. Obrzęd ten miał przegonić zimę i zapewnić urodzaj.

Następnie w rytmie wiosennej muzyki, przyleciał bocian-listonosz i przyniósł list z zadaniami od Pani Wiosny. Wszyscy uczniowie ochoczo przystąpili do wykonywania poleceń. Naśladowali wiosenne odgłosy i rozwiązywali wiosenne zagadki. Znakomicie poradzili sobie z tematem ochrony przyrody, wykonując zadanie o tematyce ekologicznej. Poszczególne grupy przy muzyce prezentowały wiosenne przebrania i ukwiecone nakrycia głowy. Ostatnim zadaniem było odszyfrowanie i zaprezentowanie okrzyku, który miał przywołać wiosnę.

Wszystkie grupy wspaniale zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności, co bardzo uradowało głównego bohatera-bociana. Obserwował on pracę dzieci i przyznawał żetony za dobrze wykonane zadanie. Po podsumowaniu punktów uznał, że wszystkie grupy zdały wiosenny egzamin. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. W radosnych nastrojach pożegnali się dobrze znaną wszystkim piosenką „Maszeruje wiosna”.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

więcej

 

Organizatorzy:

Iwona Sabacińska

Barbara Robaczewska

Grażyna Witkowska