Kolejna edycja Tygodnia Kolorów już za nami. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Kolory, ogrody marzeń”. Uroczysta inauguracja miała miejsce 8 czerwca 2018 o godzinie 10.00. Kolorem przewodnim tego dnia był zielony. Podczas otwarcia wystąpił zespół wokalny, którego opiekunem jest pani Dobromiła Swosińska. Tego dnia na terenie szkoły miał się odbyć Festyn Rodzinny „Zdrowo, kolorowo, wesoło”, dlatego na boisku asfaltowym pojawiła się scena, którą uczniowie udekorowali przygotowanymi wcześniej w klasach miniogrodami.

Pierwszy dzień Tygodnia Kolorów – poniedziałek, przebiegał pod znakiem języków obcych. Tego dnia korytarze Szubińskiej Dwójki były wypełnione uczniami przystrojonymi  w rozmaite odcienie koloru niebieskiego. Kolejnym punktem było tworzenie prac plastycznych zatytułowanych „Ogrody marzeń”. Każdy uczeń z klasy rysował swoje wyobrażenie ogrodu, a następnie wszystkie prace naklejano na jeden wielki arkusz. Stały się one dekoracją holu głównego w szkole.

Kolejnego dnia dominującym kolorem stał się żółty. Uczniowie razem z nauczycielami udali się do parku lub na boiska, aby odnaleźć „zaginiony skarb”. Ta gra terenowa, przygotowana przez panią Izabellę Bodnar, sprawdzała umiejętności odczytywania mapy, rozpoznawania kierunków oraz wiedzę uczniów z zakresu przyrody, geografii i biologii. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w „poszukiwanie skarbu” i każdej klasie udało się go odnaleźć.

We wtorek przeprowadzono również eliminacje do szkolnego konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Uczniowie w klasach pisali dyktanda, a najlepsi spotkali się w środę na dyktandach finałowych i walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”. Jury przyznało tytuły w następujących kategoriach wiekowych: klasy 4 i 5, 6 i 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. „Mistrzami Ortografii” zostały: Julia Libront, Zosia Fojucik i Anna Ćwiklińska. Serdecznie gratulujemy uczennicom umiejętności ortograficznych.

W środę kolorem przewodnim stał się czerwony. Tego dnia odbył się „Bal Postaci Literackich”. Każda z klas miała za zadanie zaprezentować inscenizację wiersza o tematyce związanej z ogrodem. Wszyscy uczniowie podeszli do tego wyzwania z wielkim zaangażowaniem, prezentując się z jak najlepszej strony. Pojawiały się interpretacje nostalgiczne, ale również humorystyczne. Wiele wysiłku włożono w przygotowanie kostiumów oraz scenografii. W kategorii gimnazjum i VII klasy zwyciężyła klasa III b gimnazjum, natomiast wśród klas IV, V i VI szkoły podstawowej klasa V b.

Czwartek był dniem, w którym dominowała biel, był to również dzień sportu. Boiska szkolne zostały przystosowane do rywalizacji między klasami. Ustawiono tor przeszkód. Uczniowie rywalizowali również w zakresie piłki nożnej oraz koszykówki.

W finałowym dniu Tygodnia Kolorów, czyli w piątek szkolne korytarze wypełniały rozmaite barwy, ponieważ tego dnia można było ubrać się kolorowo. W sali gimnastycznej odbywał się mini playback show. Po raz kolejny uczniowie pokazali swoje zaangażowanie, przygotowali bardzo interesujące aranżacje znanych piosenek. Wiele czasu poświęcili również na dobranie kostiumów oraz stworzenie choreografii. Należy im pogratulować pomysłowości.

Miniony Tydzień Kolorów był pełen barw, emocji, śmiechu, ale również kreatywności, pracy grupowej i zmagań zespołowych. Uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnej akcji, która od wielu lat cieszy się ogromną sympatią.

więcej