8 czerwca 2018 roku w Szubińskiej Dwójce odbył się kolejny już festyn rodzinny pod hasłem: „Zdrowo, kolorowo, wesoło”.Organizatorami festynu byli: rada rodziców, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dyrekcja naszej szkoły. Do pomocy włączyły się również dzieci  i młodzież.

Festyn rozpoczął się o godz. 17.00. Scena została ustawiona na dziedzińcu szkoły. Otwarcia festynu dokonała pani Wioletta Borys-Stachowiak – przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Następnie pani dyrektor Gabriela Rojek przywitała zgromadzoną na boiskach społeczność szubińską, przedstawiła cel festynu i życzyła wszystkim udanej zabawy.

Na miłych gości czekało wiele atrakcji, m.in.: pokaz motocykli, przejażdżki konne, dmuchany zamek, pokaz sokolnika, wata cukrowa, bańki mydlane, zaplatanie warkoczyków i malowanie twarzy. Można było też zobaczyć motolotnie żnińskich „Skrzydeł”. Chętni mieli możliwość rzucić oszczepem. Wioślarze klubu LOTTO Bydgostia zaprezentowali ergometr, z którego wszyscy zebrani mogli również skorzystać. Przeprowadzono pokazy pierwszej pomocy, a zainteresowani mierzyli sobie tętno i ciśnienie.  Jak to już bywa na festynach w naszej szkole, organizatorzy zadbali nie tylko o ducha, ale również o ciało, dlatego nie mogło zabraknąć stanowisk gastronomicznych. W stołówce szkolnej panie kucharki przygotowały kluchy z kapustą, a kawiarenka oferowała pyszne, domowe ciasta, które zostały upieczone przez rodziców naszych uczniów. Zachęcano również do kupna smakowitych kiełbasek z grilla i grochówki. Można było również spożyć przepyszne i zdrowe jogurty naturalne  oraz zaspokoić pragnienie domowej roboty lemoniadą.

Podczas imprezy na scenie występowali zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły. Pięknie zaprezentowały się maluszki z Samorządowych Przedszkoli nr 2 i nr 3 w Szubinie oraz zespoły taneczne Bohema i Algaro.

Uczestnicy festynu mieli okazję wysłuchać Zespołu Saksofonowego Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią.

Swoje stoiska mieli, m.in.: Poczta Polska w Szubinie, Urząd Miejski w Szubinie, Księgarnia Nova. Goście mogli też zakupić akcesoria rycerskie.

Pieniądze zebrane podczas festynu zostaną przeznaczone na modernizację sali gimnastycznej naszej szkoły. Ponadto festyn rodzinny mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu wielu sponsorów, a wśród nich Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie. Serdecznie dziękujemy sponsorom za udzieloną pomoc finansową i rzeczową.

Na festynie zgromadziło się wielu mieszkańców Szubina i okolic. Jak zawsze zabawa była udana, a pogoda dopisała. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie  i uświetnienie festynu, a wszystkim, którzy odwiedzili tego dnia Szubińską Dwójkę, za wspólną zabawę. Do zobaczenia na kolejnym szkolnym festynie!

 

więcej