24 maja 2018 roku uczniowie z klasy I c, należący do Klubu Wesołego Pierwszaka, wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, obchodzili w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie Dzień Rodziny.

     Podczas poczęstunku dzieci i ich bliscy odpowiadali na zabawne pytania związane z ich rodziną. Zadania te przygotowała Pani Maria Mańkowska, kierownik Oddziału dla Dzieci RBP w Szubinie. Pani Maria zaprezentowała też gościom ciekawe książki dla najmłodszych czytelników, które można wypożyczyć w bibliotece. Oczywiście wszystkie propozycje tematycznie były związane z rodziną.

     Dzieci bawiły się także w małych detektywów. Odszukiwały kartoniki z sylabami ukryte w zakamarkach biblioteki. Wspólnie z rodzicami ułożyły z nich wyrazy. Były to zdrobniałe nazwy członków rodziny. Przepięknie odczytały słowa: mamusia, tatulek, babciunia, dziadziunio, siostrzyczka i braciszek.       

     Dzień Rodziny był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz okazania sobie czułości i miłości. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane książeczki, a na zakończenie zaprosiły do wspólnej zabawy ruchowej. Wszyscy zebrani zatańczyli radosne  woogie – boogie. Okazało się, że rodzice i dzieci są doskonałymi tancerzami.  

więcej

     Nasze spotkanie było bardzo miłe.

     Dziękujemy pani Marii Mańkowskiej za gościnę i pomoc w organizacji uroczystości.

     Ogromne podziękowania kierujemy do NASZYCH WSPANIAŁYCH RODZICÓW, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Dzieci z Klubu Wesołego Pierwszaka wraz z opiekunem Kariną Kuźniak- Garstecką