Początek wiosny był pracowitym okresem dla przedszkolaków z grup Biedronki, Motylki i Żabki.
 
Ten aktywny czas rozpoczęły od wizyty w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie uczestniczyły w zajęciach dotyczących tradycji wielkanocnych. Spotkanie rozpoczęło się emisją filmu „Kurze jajko”, następnie zwiedzaliśmy wystawę okolicznościową oraz poznaliśmy zwyczaje związane z Wielkanocą w naszym regionie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zgromadzone eksponaty: pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne, kartki świąteczne a także przedmioty związane z przygotowaniem do świąt dawniej jak np. maselnice czy tarka do prania.
 
Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Rejonowa Biblioteka Publiczna, gdzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Patronem tego święta jest Hans Christian Andersen, którego sylwetkę przybliżyła nam Pani Maria Mańkowska. Dzieci dowiedziały się z jakiego pochodził znany bajkopisarz, jak wyglądał oraz jakie ciekawe przybory nosił w swojej walizce.
Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia treści znanych bajek oraz zapoznania dzieci z nowinkami czytelniczymi miejscowej biblioteki.
 
Jeszcze raz dziękujemy pracownikom Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie za interesujące zajęcia!
 
Wychowawczynie