W roku szkolnym 2017/2018 już po raz kolejny uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych brali udział w  konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Konkursy te składały się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.

        Podczas wszystkich etapów nasi gimnazjaliści wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami, i osiągnęli znaczące sukcesy.

9 kwietnia 2018 r. w Bydgoszczy odbyła się gala laureatów, na którą udali się nasi uczniowie wraz z opiekunami. Aleksandra Szczech uzyskała tytuł laureata z matematyki, fizyki i języka polskiego. Jej opiekunami były panie: Danuta Pokora, Ewa Kędziorska i Emanuela Zbylut. Anna Ćwiklińska została laureatką konkursu z języka polskiego, a jej opiekunem była pani Arletta Jagodzińska. Natomiast laureatem konkursu z historii został Piotr Woźniak, który był przygotowywany przez panią Gabrielę Rojek.

Zaszczytny tytuł laureata nadano uczniom, którzy zdobyli co najmniej 90% punktów możliwych do uzyskania w etapie wojewódzkim, a było to nie lada wyzwanie. Każdy zwycięzca otrzymał zaświadczenie oraz statuetkę laureata, natomiast opiekunowie dyplomy gratulacyjne. Było to jedynie symboliczne uhonorowanie sukcesów uczniów, ponieważ laureatom konkursów przedmiotowych przysługują liczne uprawnienia, m.in. zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, co jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku.

 Nasi uczniowie w konkursach przedmiotowych uzyskali również tytuł finalisty. Aleksandra Szczech z biologii, a do tej części zmagań konkursowych przygotowywała ją pani Izabella Bodnar. Natomiast Anna Ćwiklińska została finalistką konkursu z geografii. Uczennica ten tytuł zdobyła pod czujnym okiem pani Małgorzaty Kowalskiej. Finalistą z języka polskiego został Łukasz Przysiewkowski, którego do konkursu przygotowywała pani Emanuela Zbylut.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.