W tradycji naszej szkoły zapisało się już kilka charakterystycznych wydarzeń. Jednym  z nich jest z pewnością „Kiermasz Wielkanocny”, który odbył się także w tym roku. W piątkowe popołudnie 23.03.2018 r. dzięki zaangażowaniu dyrekcji, rady rodziców, grona pedagogicznego, a także uczniów odbyła się kolejna impreza. Celem była zbiórka pieniędzy na rzecz modernizacji sali gimnastycznej. 

            Poprzedzające kiermasz dwa tygodnie obfitowały w ciężką pracę włożoną w przygotowania. Uczniowie, przy wsparciu rodziców w domach, a także podczas zajęć w szkole tworzyli ozdoby wielkanocne, które sprzedawano podczas kiermaszu. Po raz pierwszy w tym roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty dla rodziców, w trakcie których tworzono dekoracje świąteczne, takie jak palmy, stroiki oraz kartki. Wiele pracy i zaangażowania kosztowało również przygotowanie „Słodkiej kawiarenki”, w której można było nabyć rozmaite wypieki przygotowane przez rodziców.

            Wszystkie te wysiłki opłaciły się, ponieważ tegoroczny „Kiermasz Wielkanocny” bez wątpienia można zaliczyć do udanych. Wydarzenie urozmaiciły atrakcje, w które zaangażowali się uczniowie. Po raz kolejny w roli konferansjera wystąpił absolwent naszej szkoły, pan Patryk Dzikowski. W ramach otwarcia imprezy głos zabrała pani dyrektor Gabriela Rojek oraz przewodnicząca rady rodziców, pani Wioletta Borys – Stachowiak. Następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni do zakupów zarówno na stoiskach znajdujących się w sali gimnastycznej, jak i w „Słodkiej kawiarence”. Występy artystyczne rozpoczęła laureatka Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej – Olga Kasprzak. Następnie dwa utwory wykonała Wirginia Nowojska. Kolejnym punktem programu był występ dzieci z oddziałów „0” – „Motylków” i „Biedronek”, przygotowanych przez panią Barbarę Robaczewską oraz Iwonę Sabacińską. Małe artystki zaprezentowały inscenizację piosenki „Wiosna w ogródku”.  Następnie scenę przejął zespół „Algaro” pod kierownictwem pani Iwony Sabacińskiej oraz Aliny Rzadkiewicz. Wiosenną i taneczną atmosferę podczas kiermaszu podtrzymali również uczniowie Szkoły Tańca Bohema, którzy zaprezentowali układ taneczny. Na koniec na scenie pojawili się kolejni laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej: Sonia Ataya, Filip Adamowski, Agata Bembnista oraz Aleksandra Jaroch. Wszyscy wykonawcy piosenek w języku angielskim do występów przygotowywali się pod czujnym okiem pani Magdaleny Szenefeld oraz pani Ewy Strzyżewskiej. Podczas trwania kiermaszu można było odwiedzić „Słodką Kawiarenkę”, w której serwowano przepyszne wypieki domowej roboty, ciepłe oraz zimne napoje. Goście miło spędzili czas przy przepięknie udekorowanych stolikach. 

            Warto zaznaczyć, że pieniądze na rzecz modernizacji sali gimnastycznej w dalszym ciągu są zbierane, ponieważ nadal można dokonać zakupu ozdób świątecznych. Sprzedaż prowadzona jest przez wychowawców świetlicy oraz uczniów.

            Głównym celem „Kiermaszu Wielkanocnego” była zbiórka pieniędzy na unowocześnianie naszej szkoły. Jednak ważnym aspektem tego typu wydarzeń jest również integracja całej społeczności szkolnej. Niezależnie od tego, jaka kwota ostatecznie zostanie zebrana, najważniejsze jest to, że każdy w jakimś stopniu zaangażował się w organizację „Kiermaszu Wielkanocnego”. Wszystkim tym osobom należą się serdeczne podziękowania.

Szczególne podziękowania pragniemy skierować do Szkoły Tańca Bohema z Bydgoszczy za wspaniały pokaz tańca.

Do zobaczenia za rok!

 

więcej

http://dwojka-szubin.pl/wp-content/uploads/2018/03/kiermasz.jpeg