Od października uczniowie klas I-III uczestniczyli w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Operatorem programu był Uczniowski Klub Biegacza, którego prezes Kazimierz Krzywdziński zgłosił Naszą szkołę do realizacji projektu „Klub II 2016”. Kontrolę oraz przebieg zajęć kontrolował zarazem metodyk jak i realizator programu Trener I Klasy PZLA Pan Marek Wochna. Sam projekt obejmował 1000 klubów w całym kraju. Program ten był finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W naszej szkole bezpośrednio z dziećmi, rozwijając ich zdolności motoryczne zachęcając do aktywności pracowała Pani Emilia Hilscher. Spotykając się z dziećmi dwa razy w tygodniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach lekkoatletycznych. Szkoła w ramach uczestniczenia w projekcie otrzymała sprzęt sportowy za kwotę 4 000zł, są to płotki, materace, piankowe oszczepy, dziecięce kule i dyski oraz taśmy pomiarowe. W połowie grudnia dla uczniów klas II i III została zorganizowana Olimpiada LA. W zabawach lekkoatletycznych bawiło się 129 uczniów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Oprócz osobistego zaangażowania prezesa UKB Szubin p.Kazimierza Krzywdzińskiego i trenera Marka Wochny bardzo dużą, wolontariacką pomoc w przeprowadzeniu zawodów okazały uczennice gimnazjum wraz z p. Małgorzatą Jaroch.

foto: Emilia Hilscher 

więcej

foto: Julia Guss 

więcej

foto: Amelia Zwolińska 

więcej

foto: Olek Ryska 

więcej