Duże, małe, brązowe, kolorowe i mięciutkie. 25 listopada pluszowe misie opanowały oddziały przedszkolne. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Każdy był piękny, jedyny i wyjątkowy.

Pierwszy pluszowy miś powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych zabawek. Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. Od 2002 roku mają swoje święto.

Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnego powitania w kręgu i zaprezentowania swojego pluszowego przyjaciela. Czas w przedszkolu minął pod znakiem radosnej zabawy i twórczego działania. Przedszkolaki poznały historię święta, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się wesoło z misiami przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i  ‚Pokochaj pluszowego misia”. Wykonały pracę plastyczną, której tematem był oczywiście świętujący w tym dniu niedźwiadek. Rozwiązywały zagadki o najsłynniejszych misiach z dobranocek. Okazało się, że przedszkolaki nie znają zbyt dobrze misia Colargola i misia Paddingtona, dlatego chętnie obejrzały dobranocki z tymi bohaterami. W ramach poobiedniego relaksu wysłuchały fragmentu książki o Kubusiu Puchatku. Na zakończenie „misiowego” przyjęcia nauczyły się kroków tanecznych i energicznie zatańczyły do piosenki „Kubuś wytańcz witaminy”.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Mamy nadzieję, że zorganizowana uroczystość na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Sylwia Kral, Alina Rzadkiewicz

więcej …