„Bądźcie miłosierni…”

25 listopada 2016 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o Miłosierdziu Bożym. Konkurs odbył się na zakończenie Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego motto brzmiało: „Miłosierni jak Ojciec”. Miał na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ważne treści związane nie tylko z Bożym miłosierdziem, ale też z miłością miłosierną wśród ludzi – postawą, którą każdy człowiek powinien się wyróżniać w życiu codziennym..

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Na zaproszenie odpowiedziało 15 uczniów, którzy przybyli wraz z katechetami ze szkół: SP 1 w Szubinie, SP 2 w Szubinie,   Gimnazjum w Kowalewie i Gimnazjum nr 1 w Szubinie.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z 35 pytań dotyczących Roku Świętego Miłosierdzia oraz życia dwóch Świętych: Matki Teresy z Kalkuty i Siostry Faustyny Kowalskiej.

Młodzież wykazała się ogromną wiedzą, choć temat nie należał do łatwych.

Najlepszymi okazali się następujący uczniowie:

I miejsce zdobyła Lidia Nowak, kl. III b Gimnazjum nr1 w Szubinie, która osiągnęła maksymalną ilość punktów;

II miejsce zajęła Blanka Wypych, kl. II c Gimnazjum nr 1 w Szubinie;

III miejsce zajął Patryk Pawlicki, kl. II Gimnazjum w Kowalewie.

Kilka dni wcześniej w SP 2 w Szubinie rozstrzygnięty został także Konkurs Plastyczny pt. „Bądźcie miłosierni”, który skierowany był do uczniow szkół podstawowych z rejonu Szubina. Wpłynęło ponad 100 różnych prac ze szkół w Kowalewie, Łabiszynie i z SP 2 w Szubinie. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: kl. I – III   i   kl. IV – V.

W kategorii kl. I – III poszczególne miejsca zdobyli:

I miejsce:   Karina Janik, kl. I a, SP 2 w Szubinie

II miejsce:   Zuzanna Kozak, kl. II b, SP 2 w Szubinie

III miejsce:   Patryk Sadowski, kl.III, Kowalewo

W kategorii   kl. IV – V miejsca zajęli:

I miejsce:     Kacper Janik, kl. IV c, SP 2 w Szubinie

II miejsce:   Zofia Wabich, kl. IV, Kowalewo

III miejsce:   Jędrzej Kasprzak, kl. IV c, SP 2 w Szubinie

Wyróżnienia otrzymali: Igor Markowski, kl. II d, SP 2 w Szubinie

Zofia Kapsa, kl. IV a, SP 2 w Szubinie.

Nagrodzone prace plastyczne dzieci wyeksponowane zostały w sali Muzeum i można było je oglądać podczas Konkursu Wiedzy.

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne pamiątki Najlepszym wykonawcom prac plastycznych pogratulował i nagrody wręczył ks. Jacek Pawelczyk, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja w Szubinie. Młodzież, która zajęła najwyższe miejsca w konkursie wiedzy odebrała nagrody z rąk ks. Dziekana Tadeusza Lesińskiego.Ks. Dziekan skierował też do wszystkich słowo na zakończenie spotkania. Powiedział o ważności Roku Miłosierdzia oraz podziękował katechetom i uczniom za wkład pracy włożony w przygotowanie do konkursów.

Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem i wspólną fotografią wszystkich uczestników.

Organizatorami konkursów: wiedzy i plastycznego o Miłosierdziu Bożym były odpowiednio: Jolanta Makowiecka, katechetka Gimnazjum nr 1 w Szubinie oraz Anna Pokorzyńska, katechetka Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

więcej …