Uczniowie klasy VI a Zespołu Szkół w Szubinie Szkoły Podstawowej nr 2 w dniach 18-20 maja 2016 r. realizowali część drugą projektu Poznajemy regiony Polski. Celem było poznanie Warszawy. Dla wielu była to pierwsza wizyta w stolicy. Młodzież poznała historię, kulturę i zabytki Warszawy na przykładzie wybranych miejsc i obiektów. Możliwe to było dzięki darowiźnie FUNDACJI PKO BANK POLSKI, która przekazała na ten cel 2320 zł. Uczniowie mogli zobaczyć wnętrza zamku królewskiego, zrealizować lekcję „ Z wizytą u króla”. Odbyć z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim spacer po zamku, podziwiać stylowe meble, obrazy, gobeliny oraz insygnia koronne.Młodzież oglądała zabytkowe kamieniczki na Starym Mieście, spacerowała Krakowskim Przedmieściem aż do Grobu Nieznanego Żołnierza.

Chłopcy i dziewczęta szczególnie interesowali się Stadionem Narodowym, którego rozmiary budziły zachwyt.

W drugim dniu wizyty w stolicy uczniowie VI a zwiedzili Pałac w Łazienkach, amfiteatr i ogrody króla Stanisława, Muzeum Historii Żydów, Muzeum Wojska Polskiego oraz spędzili Noc w muzeum w Muzeum Narodowym.

20 maja 2016 pochylili głowy na Powązkach. Podziwiali piękno ogrodów i pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Mamy nadzieję, że dzięki kolejnym wsparciom Fundacji PKO młodzież z szubińskiej Dwójki będzie mogła poznawać kolejne regiony Polski.

więcej