9 maja uczniowie klas drugich przedstawili kolejny w tym roku szkolnym projekt edukacyjny pt. „ Woda- co o niej wiemy ?”. Prace nad projektem rozpoczęliśmy już we wrześniu, kiedy to określiliśmy nasze cele, zaplanowaliśmy działania i sposób prezentacji projektu.

W listopadzie wybraliśmy się do szubińskiej oczyszczalni ścieków. Mieliśmy tam możliwość przeprowadzenia wielu ciekawych doświadczeń, zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym oraz porównania przyniesionych przez nas próbek wody ze ściekiem dowożonym i oczyszczonym.

Następnie wybraliśmy się do Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji        sp. z.o.o w Szubinie. Tam poznaliśmy sposoby uzdatniania wody oraz byliśmy świadkami wykopu nowej studni, będącej ujęciem wody dla mieszkańców Szubina.

Przeprowadziliśmy sondę uliczną  gromadząc informacje o stanie i właściwościach wody na terenie naszego miasta oraz o różnych sposobach oszczędzania wody przez szubinian.

Sprawdziliśmy na naszych rodzinach, czy opłacalne jest oszczędzanie wody, spisując jej zużycie  podczas „ normalnego użytkowania” i po zastosowaniu różnych sposobów jej oszczędzania .

Dowiedzieliśmy się również jakie są zasoby wody pitnej na świecie, w Europie i w Polsce, co uświadomiło nam, jak ważne jest oszczędzanie wody przez każdego człowieka.

Poznaliśmy występowanie i  znaczenie wody w przyrodzie oraz rolę, jaką odgrywa w naszym organizmie.

Oprócz prezentacji oraz reportaży filmowych i fotograficznych członkowie projektu przygotowali też gazetkę, którą wszyscy mogli podziwiać przed salą chemiczną.

więcej

W skład grupy projektowej weszli  uczniowie Kinga Kantorska, Patrycja Mikoś, Wiktoria Bicka, Patrycja Nowicka, Tomasz Siuchniński, Mikołaj Cyganek, Miłosz Sondaj i Roman Trzebiatowski,  a opiekunem była Pani  Agnieszka Kulczyk.

Za prezentację projektu uzyskaliśmy maksymalną ilość  punktów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.